בחינות כניסה וקורסי הכנה

כל המועמדים לחוג לאנגלית חייבים בבחינת כניסה בכתב.

בחינת הכניסה

  • בחינת הכניסה לתואר ראשון בודקת את יכולות ההבעה בכתב באנגלית של המועמדים. וכוללת כתיבת חיבור בהיקף של כ- 600 מילים (שני עמודים וחצי) בנושא כללי. על הנבחנ/ת לבחור בנושא או שאלה אחת מתוך שלוש.
  • בחינת הכניסה לתואר שני בודקת יכולות הכתיבה והניתוח באנגלית; היא אינה מצריכה ידע או מומחיות מוקדמת. הבחינה דורשת כתיבת חיבור בן 600-800 מילים המנתח טקסט ספרותי (שירה או פרוזה) קצר שיוצג.
  • אורך הבחינה הוא שעתיים. יש להביא לבחינה תעודת זהות. מועמדים לתואר ראשון רשאים להביא עימם מילון מודפס בלבד. כל המועמדים רשאים לגשת למועד בחינה אחד בלבד בשנה.
  • תוצאות הבחינה יפורסמו בפורטל האישי של הסטודנט, בלשונית מצב מועמדות. לא יישלחו הודעות קבלה או דחייה אישיות. לאחר פרסום תוצאות הבחינה, לא יהיה ניתן לערער על תוצאותיה או לראות את מחברת הבחינה.

הרישום לבחינה יתבצע דרך האינטרנט רק אחרי הרשמה לאוניברסיטה – לחוג לשפה וספרות אנגלית.

ניתן להירשם לבחינה דרך האתר הזה.

** לתשומת ליבכם: הרישום לבחינה יתבצע באופן עצמאי.
** הרישום לשנת הלימודים תשפ"ד ייפתח ב- 29.01.2023. 

תאריכי מועדי בחינות הכניסה לשנת הלימודים תשפ"ד:

תאריך
יום
שעה
הערות
17.03.2023
שישי
09:00 (BA and MA)
18.06.2023
ראשון
BA – 09:00 , MA – 14:00
10.08.2023
חמישי
13:00 (BA and MA)
10.09.2023
ראשון
13:00 (BA בלבד)

** על המועמדים להתעדכן באופן עצמאי על מיקום הבחינה. המיקום מתפרסם כשבוע טרם מועד הבחינה באתר הזה.

** לכל מי שזקוק להתאמות בבחינה, מוזמן לפנות למזכירות החוג במייל/בטלפון. 
 
לשימושכם, דוגמאות לבחינות כניסה:
דוגמא לבחינת כניסה BA

קורס ההכנה 

קורס זה מורכב משלושה חלקים, ומכיל 11 מפגשים. הקורס נועד להציג את החוג לסטודנטים פוטנציאליים לתואר ראשון, להפגיש אותם עם דרכי וחומרי הלימוד אותם יחוו בתואר ולא פחות חשוב- להכין אותם לבחינת הכניסה. הקורס אינו מהווה תחליף לאף תנאי קבלה, אך השתתפות בו מעלה באופן ניכר את סיכויי הקבלה, הוא אינו בתשלום ומועבר כולו באופן מקוון, ועל כן מומלץ מאוד לכל המועמדות והמועמדים. הקורס מכיל שמונה מפגשים מוקלטים מראש באורך 45 דקות אשר יהיו זמינים ב-Moodle. בסוף החלק הראשון (מפגש 4), יתקיים מבחן מקוון שמטרתו לבדוק את ההתקדמות. ומפגשים 7, 10 ו-11 יהיו שיעורים בשידור חי דרך זום. בחינת הכניסה מתקיימת מספר ימים לאחר המפגש האחרון.

יתקיים קורס הכנה לפני בחינת הכניסה ביוני וגם לפני בחינת הכניסה באוגוסט. למידע מורחב על הקורס, כולל תאריכים ולוח זמנים, לחצו על הקישור/הקובץ הבא.

קורס הכנה 2023 – מידע